Od 18.09 do 1.10.2018 będziemy nieobecni. Zamówienia dokonane w tym okresie będziemy realizować kolejno po naszym powrocie. W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu na adres: bok@marketchrosciel.pl
Przepraszamy za niedogodności.
Nas nie będzie, ale Ty możesz sporo zyskać! - dajemy Ci 10% rabatu na wszystkie produkty z oferty w sklepie internetowym. Oferta obowiązuje do 1.10.2018. Jeśli nie Ty to może Twój znajomy?.

Lista produktów danego producenta Termsil

Wołomińska Huta Szkła TERMISIL S.A. na kartach historii

Wołomińska Huta Szkła TERMISIL S.A. na kartach historii


Pracujemy w Wołominie – miejscu związanym z naszą Hutą długą i ciekawą historią. Od ponad 100 lat z pasją tworzymy nasze małe dzieła, dostarczając konsumentom najlepszych rozwiązań.


Historia Huty Szkła w Wołominie sięga roku 1905. Osobą, która wmurowała kamień węgielny pod jej budowę, był niejaki Szlama Kon, znany uprzednio jako właściciel młyna w Międzylesiu. Budowla ukończona została w rekordowym tempie, zaledwie kilku miesięcy. W jednym szklarskim piecu produkowano wówczas wyroby przeznaczone głównie na rynek rosyjski oraz dla warszawskich browarów i gorzelni.


Od 1908 roku nastał tak zwany złoty okres przedsiębiorstwa, które zaczęło wytwarzać 100 rodzajów kieliszków, 60 typów spodków i 40 szampanek, co w sumie dawało zawrotną ilość 1000 wzorów. Cztery lata później dostawca dworu carskiego odznaczył Hutę medalem za jakość wyrobów. Wówczas Huta Szkła Wołomin stała się jedną z największych hut w Królestwie Polskim.


W 1913 roku wybudowano drugi zakład. W hutach pod ówczesnymi nazwami Vitrum i Praca wytwarzać zaczęto butelki monopolowe, oranżadówki, opakowania perfumeryjne i apteczne.
W latach 1953 – 1957 nastąpiły bardzo ważne dla przedsiębiorstwa zmiany, dzięki którym rozpoczęto wytwarzanie szkła borokrzemowego i przyjęto jego nazwę – TERMISIL. Produkty o tym samym składzie i pod niezmienioną nazwą wytwarzamy po dzień dzisiejszy.
20 lat później, Huta została uhonorowana międzynarodowym certyfikatem jakościowym Coca-Cola. Przedsiębiorstwo rozwijało się, zaczęło wytwarzać nowe produkty w postaci salaterek żaroodpornych i wyrobów cienkościennych.


Kiedy firma zyskała nowych właścicieli - doprowadzili oni do sukcesu w sprzedaży żaroodpornych naczyń, rozwijając firmę o nową linię. Już rok później do produkcji weszły do dziś cenione naczynia z unikalnym, opatentowanym systemem Grill&Drop®.


Obecnie przedsiębiorstwo nieustannie się rozwija, między innymi dzięki Funduszom Europejskim, którym zawdzięcza wsparcie dużej inwestycji w produkcję naczyń stołowych. Właścicielami TERMISIL są fundusze inwestycyjne Opera i Dl Libero.


Produkty ze szkła TERMISIL są znane i cenione na całym świecie.

Więcej